Amsterdam je mojím najobľúbenejším miestom.  Tento rok som sa ho rozhodla spoznať aj z inej stránky – tej sladkej. Vôbec po prvýkrát, a je to pravdepodobne na smiech, som si sama sadla do kaviarne a nesnažila sa o to, aby som za krátky čas videla čo najviac. Tento krát som stavila na kvalitu a zážitky. Myseľ mám zameranú iba na koláče! Nová kapitola sa začína.

salon4

Sedím v kaviarni s názvom Salon de Thè. Predsavzatie, že ochutnám čo najviac sladkého, so sebou prináša isté riziká. Jedno je v podobe lákavého karamelového koláča, na ktorý som práve narazila. Nie je to „home made“ produkcia, ale zmrazený polotovar. Akoby som nepoznala zvyky Holanďanov! Nie sú bledí len kvôli počasiu, čo tu vládne, ale aj pre nezdravé polotovary, ktoré sa denne vyskytujú v ich jedálničku. Ešteže  cappuccino je v poriadku. Bolo by asi dosť veľké umenie pokaziť aj to.

salon3

Každopádne túto priemernosť vynahrádza krásny interiér a komorná atmosféra. Holanďania, aby som ich aj pochválila, majú skvelý priam jedinečný zmysel pre design!

salon5

Odchádzam teda z tejto kaviarne bez kulinárskeho zážitku, ale s pocitom, že toto mesto je pre mňa neutíchajúcou inšpiráciou!

salon2