De Drie Graefjes

Malinký podnik v malebnej bočnej uličke centra Amsterdamu. Pečú sa tu koláče v americkom štýle (vidno to na prvý pohľad, sú veľké).

Za 3,90 som dostala obrí kus Red velvetu. S vonkajšou úpravou si hlavu moc nelámu, ich výrobky nevyzerajú ako z časopisu o pečení, sú skutočné.  Tento nedbalý zjav je kompenzovaný skvelou chuťou. Môj koláč mal hutné cesto, nie presladené, nebol suchý a mal lahodný Creme fraiche.

DTG1

Nie je to ten koláč, z ktorého by mi bolo mdlo, ako moja babka hovorí. Po každom súste si chcem dať ďalšie a ďalšie… necudné obžerstvo!

Interiér nie je ladený v štýle, ktorý by vo mne niečo zanechal. Je tu menej miesta a podnik je preplnený. Do druhej miestnosti sa snáď už ani nikto nedostane. Sedím v úzkej predajni, kde je popri stene iba úzky stôl.  Napriek týmto nedostatkom nemám pocit nejakého strádania (aj keď je odo mňa na 10cm nejaká francúzska skupinka, ktorá už hodnú chvíľu čaká na usadenie), som jednoducho očarená svojim koláčom.

DTG2

Je to miesto, kde sa napriek tomu, že  steny by potrebovali premaľovať, staré dvere trochu natrieť a naolejovať, urobiť lepšiu organizáciu s papiermi a krabicami, udať sem nejaký štýl, cítite príjemne, nie je to tu naškrobené, žiadna noblesa, je to ľudské. Typický Amsterdam. Je jedno kto ste, ako vyzeráte, čo máte oblečené, toto mesto vás príjme bez podmienok a každého. Finišujem svoje veľké sústo s konštatovaním, že dnes sa do mňa zmestí iba jedna ochutnávka.

Francúzska skupinka ešte stále nie je usadená…..:)

DTG4