Sedím pravdepodobne v jedinej výrobni cupcakes v Mannheime. Vonku je teplo na umretie, ale keď človek dostane chuť na niečo sladké, a zvlášť na niečo špeciálne, nedá sa nič robiť. Moja radosť bola o to väčšia, že sa mi dostalo zážitku, aký som ani nečakala.

realcupcake_1

Dala som si cupcake s názvom Summer Time. Zapôsobila na mňa kombinácia čokolády a dvojfarebného frostingu. Ako inak, jeme aj očami. Vo vnútri cesta bola nutelová náplň a chuť polevy bola vanilkovo-maracujová. Cesto bolo vláčne a krém vás dostal do siedmeho neba svojou ľahkosťou a sviežou chuťou. Nuž, pomyslela som si, tu by mohla Van Ness zájsť na kurz…:)

realcupcake_6

Prostredie je,  prekvapivo, typicky ženské. Pastelové tóny s nádychom retra a pin up. Do toho hrá podmanivá hudba z tohto obdobia, ktorá patrí medzi moje obľúbené. Je to prostredie, kde všetko do seba zapadá a výnimkou nie je ani majiteľka so svojou vizážou. Je to celkom mladá žena, ktorá vyrastala v pekárenskej rodine. Od malička sa točila okolo rúry, piekla pre radosť a pohrávala sa s myšlienkou na vlastný obchod. Sen sa premenil na skutočnosť a teraz je vlastní cukráreň zameranú na cupcakes. Denne urobí 10-12 rôznych príchutí a v čase obedného kľudu pečie vzadu v kuchyni svadobné torty. Zamestnancov nemá, príležitostne jej vypomáha snúbenec.

realcupcake_4

Pri pohľade na chladiaci pult vás výber asi až natoľko nepresvedčí, ale kvalita je tu nad kvantitu. A ako to už u mňa býv zvykom, neovládla som sa a vybrala som si ďalší cupcake – vanilkový s čučoriedkami a frostingom s ľahkým citrónovým nádychom. Jej cupcakes nie sú objemovo veľké, skôr patria k tým menším, ale potešenie, ktoré mi priniesli je nepopísateľné.

realcupcake_9

Bez akéhokoľvek prikrášľovania môžem povedať, že tento výlet naprieč dnešnou saharou, ktorá vonku vládne, mi priniesol skvelý chuťový zážitok. Tú chuť si so sebou odnesiem aj do ďalších dní a rozhodne sa na toto miesto ešte vrátim.

realcupcake_7

 

realcupcake_5