Nachádza sa na malom polostrove, v tej časti Amsterdamu, kde vládne moderná architektúra. Neďaleko sa nachádza hotel, Palace de Justice, obchody s čerstvým ovocím a zeleninou či Bagel Bistro.

MBC_2

Ma Bella Cakery zapadá do tohto konceptu, aj keď jej interiér je zmesou pompéznosti a dievčenskosti, s prevahou pastelových tónov, bielej a ružovej. Aktuálnosť je akosi neustále cítiť v pozadí vo forme fotografických tapiet, okien siahajúcich od podlahy k stropu či ukážkou svadobných toriet zdobených podľa najnovších trendov. Je to miesto ako stvorené na narodeninovú oslavu pre vašu princeznú.

MBC_5

Denná ponuka okrem koláčov, cupcakes a croisantov zahŕňa aj sendviče, snacky a skvelú kávu, na ktoré tu húfne chodia muži v naškrobených košeliach.

MBC_3

Keďže pri sladkom nepoznám mieru, objednala som si hneď dvojitú porciu – čokoládový cupcake a red velvet cake, ktorý bol príjemne ľahký, s akurátnou porciou krému a hobliniek bielej čokolády na povrchu. Aby som nič nenechala na náhodu a predišla potencionálnemu presladeniu, cappuccino bola moja záchrana.

MBC_4

Majiteľkou je Monika, veľmi príjemná a sympatická žena, ktorá sa so mnou dala do rozhovoru počas kľudu v cukrárni. Podobne ako aj Van Ness, aj ona opustila svoju dovtedajšiu prácu, finančnú poradkyňu v banke, aby si splnila svoj sen. Domáce pečenie svadobných tort došlo až do takej hranice, kedy sa to už nedalo skombinovať s jej prácou. Po niekoľko mesačných prípravách a  hľadaní toho správneho miesta vzniká Ma Bella Cakery.

MBC_8

Svadobných tort stále pribúda, fotili ich pre časopis, dokonca vystupovali aj v klipe. Napriek mnohým úspechom a skvele nakročenej kariére mi príde Monika úplne skromná. Mám dojem, akoby ju stále prekvapoval záujem ľudí, napr. takých ako ja, ktorí si fotia jej obchod. Jej najobľúbenejším koláčom je Lemon Meringue Cake, sladký, ľahký, šťavnatý… Tak, ako toto miesto.

MBC_9

MBC_1

MBC_7