Dnešok bol deň, kedy som si v sebe otvorila pár vecí, ktoré stoja za zváženie. Začala to jednoduchá veta, na ktorú bežne dávam odpovede, bez skutočného zamyslenia sa, lebo som doteraz žila v tom, ako to mám v sebe celkom dobre upratané.

Čo chcem skutočne robiť? Čo je tou vecou, ktorá mi prináša absolútne naplnenie?

Na moment som zostala vykoľajená a nevedela som odpovedať. Kde sa stratila moja obvyklá energia a presvedčenie o tom, že jedinou, pre mňa schodnou cestou je pečenie a fotenie? Zrazu som si kládla otázku, ,,a k čomu to všetko je“ , ,,aký to má význam“.

Veľmi rada by som chcela teraz napísať niečo inteligentné, v zmysle, že sa mi otvorili oči a našla som niečo, čo mi doteraz unikalo. Ale ja NEPOZNÁM odpoveď, nehovoriac o tom, že postrádam zmysel toho všetkého….

No zároveň uvažujem, prečo by mal tento môj stav, byť niečím negatívnym.

Nie sú práve isté veci, ktoré pokladáme za samozrejmé, očividné, o ktorých sme tak presvedčení, v istom smere za niečo, čo nás brzdí a zväzuje? Dottka, moja filozofia života, môj svet, stred mojich myšlienok. A zrazu mi príde, ako sa od tohto všetkého vzďalujem. Už nepociťujem takú radosť ako kedysi, neberiem pečenie ako relax a nedokážem zachytiť fotoaparátom to, čo vnímam a ďalej to sprostredkovať. Stratila sa ľahkosť bytia v celom mojom živote?  Preberám dôvody a pochybujem o všetkom.

Ale pochybnosti beriem ako hybnú silu, ktorá ma núti pozrieť sa na zabehnuté veci z iného uhľa. Dokážu byť prospešné vtedy, ak ich neberieme ako niečo ubíjajúce, ale skôr ako niečo tvorivé, ak nám pomôžu otvoriť oči a srdcia. Všetko má svoj čas a nič sa nedeje náhodne. To, že nepoznám odpoveď na všetky otázky nie je tragédiou. Dôležitejšie je zistenie, že potrebujem znovu nastoliť rovnováhu a objaviť, čo sa mi na moment stratilo.

Zmena sa ale neudeje preto, lebo tomu dám iba čas, nepríde sama od seba. JA stojím v centre všetkého, JA musím urobiť rozhodnutia, uskutočniť objavy a prehrabať svoje vnútro.

Teším sa, lebo viem, že ma čaká niečo nové….

Po tomto absolútnom monológu ohľadne môjho terajšieho stavu:) Recept na jednoduchý jablkový koláč, ktorý sa hodí na každú príležitosť a najmä, keď máte málo času alebo chuti niečo piecť:)

Rýchly jablkový koláč
  • 120 g ďatlového sirupu (popr. kombináia s medom)
  • 50 ml oleja
  • 2 pl marhuľového džemu
  • 2 vajíčka
  • 1 pl vanilkového extraktu
  • 140 g hladkej múky
  • 1 prášok do pečiva
  • 1 čl škorice
  • 3-4 jablká
  • hrozienka, oriešky podľa chuti

Sirupy, olej, marmeládu, vajíčka zmiešame spolu a pridáme sypké ingrediencie: múku, škoricu, prášok do pečiva. Nakoniec na kocky nakrájané olúpané jablká (popr. orechy, hrozienka). Pečieme pri 180°C, ca 50 min.

Dobrú chuť:)

_-3

_

_-2